Dumt og lite miljøvennlig av Adressa

Vi hadde en gang abonnement på Adresseavisen. Så kjøpte vi hus i Frankrike og var der minst to måneder hvert år.  Avisa ble ettersendt, med reklame og diverse bilag. Det kostet en hel del kroner, avisa var jo tung! Og gammel ble den før vi fikk den – opptil tre dager. Det var neppe særlig miljøvennlig heller, å transportere avisa pluss reklamebilag den lange veien.

 

Adressa vi helst sende avis+reklame jorda rundt. Miljøvennlige løsninger, nei takk!

Adressa vi helst sende avis+reklame jorda rundt. Miljøvennlige løsninger, nei takk!

Så slo det oss at vi i dagens internettsamfunn kunne gjøre noe smart.  Avisa kunne jo enkelt lastes ned som en PDF-fil via nettet! Det var sikkert greit for Adressa, og noe vi kunne få i kraft av abonnementet? Å nei da! Vi kunne gjerne få laste ned Adressa som PDF, men ikke som del av vårt abonnement. Tvert i mot, vi måtte betale 20 kroner pr gang.  I tillegg til abonnementet.

 

Vi har prøvd å argumentere, med miljø og alt som finnes av gode argumenter. Hos Adressa møtte vi veggen. Denne historien forklarer vi tålmodig til alle unge selgere som ringer oss for å verve oss som abonnenter igjen. Etterpå skjønner de godt hvorfor vi ikke lenger vil ha Adressa.

Vi får klare oss som best vi kan med nettsidene. Selv om de er enda kjedeligere enn selve avisa.

NB: Adresseavisen har nå endret dette, slik at abonnenter kan laste ned PDF-filer av avisa, uten ekstra kostnader.  Bra!

pixelstats trackingpixel
Dette innlegget ble publisert i media og merket adresseavisen, media, miljø, pdf. Bokmerk permalink. Skriv en kommentar eller legg igjen en trackback: Trackback-URL.

Én kommentar

  1. Egon
    Publisert 21. april, 2009 kl. 04:22 | Permalink

    Adresseavisa har jo ordna seg monopol på alt oppi der. Eneste papiravis i Trondheim.
    Nettavis.Kjøpt opp omtrent hver eneste lokalblekke mellom Møre og Nordland? TV-stasjon, radio, omtrent enerett på distribusjon av reklame. Noe jeg har glemt?
    Klart de ikke vil at noen skal klå med pengebingen. Nettet er litt farlig for makta…

Skriv en kommentar

Din epostadresse vil aldri bli publisert eller gitt videre. Obligatoriske felter er merket med *

*
*

XHTML - Du kan bruke følgende koder: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv Enabled

Varsle meg uten å kommentere

  • Om buldr.no

    Da har vi “buldret” vel fire måneder og trives godt med det! Temaene er utvidet med både Stordalen, Susan Boyle, Røkke (selvsagt), Märthas engler, og debatten om Fritt-Ord-pris til Nina Karin Monsen. For å nevne noe. Nuform og piller er også en schläger! Vi blogger stort sett for moro skyld og gleder oss til å finne ut mer om dette mediet. Ikke minst er det spennende å få kontakt med andre bloggere der ute, og folk som legger igjen kommentarer! Les mer